تبلیغات
زندگی همین الانه - نورپردازی به سبک کلاسیک
نورپردازی به روش ها ی مختلفی انجام می‌شود كه از....

نورپردازی به روش ها ی مختلفی انجام می‌شود كه از جمله آنها نورپردازی به سبك كلاسیك است. در نورپردازی كلاسیك، اشاعه نور آنقدر ظریف و لطیف انجام شده و كنتراست‌های مختلف تاریكی و روشنایی آنقدر ملایم است كه زشتی‌ها به وسیله نور گرفته می‌شود. با این روش، به وسیله نور، می‌توان زشتی‌ها را محو یا تعدیل كرد. در نورپردازی كلاسیك، می‌توان دنیایی از حالت‌های مختلف را روی چهره یا  لوازم داخل اتاق پدید آورد تا هریك دارای شخصیت شوند. امروزه با وجود انواع نورهای انتزاعی، تجریدی و می‌توان بر روی چهره‌ها و آثار هنری، كارهای مختلفی انجام داد و شخصیتها و كاراكترهای مختلفی ایجاد كرد.

 

 

دسته‌ای دیگری از نورها برای القاء یك حس خاص به بیننده به كار می‌روند. مثلاً‌ در سینما برای القاء حس قساوت و خشونت، از نورهای گرم استفاده می‌شود؛ یا برای كاهش شدت نور از فیلتر استفاده می‌كنند. با استفاده از فیلترها، می‌توان نور را عوض كرده و یك فضای كلاسیك را به یك فضای رومانتیك تبدیل كرد.

نورپردازی مناسب، می‌تواند زیبایی رنگها را در یك اثر هنری به وضوح به تصویر بكشد. در نوراپری كه به تفكیك‌سازی در نقاشی اطلاق می‌شود، به وسیله نور، تمامی برجستگی‌ها و بافت‌ها را به نمایش می‌گذارند.

بعضی از نورها عامل ایجاد وحدت هستند، مثل چراغ گردسوز كه اطراف خودش را به شعاع 1×1 متر روشن می‌كند و به فضا وحدت می‌دهد نورپردازی می‌تواند تقسیم كننده فضا باشد. گاهی برای اینكه دو فضا را تفكیك كنیم، از نورهای مختلف بهره می‌بریم، مثلا می‌توان اتاق پذیرایی و هال ورودی را با نورپردازی از یكدیگر تفكیك كرد.
طبقه بندی: طراحی و دکوراسیون ساختمان، 

تاریخ : جمعه 18 اردیبهشت 1388 | 03:04 ب.ظ | نویسنده : حسین فرجی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.