تبلیغات
زندگی همین الانه - دکوراسیون منزل - مکانی برای انبار کردن وسایل

هر خانه ای ظرفیت هایی برای انبار كردن وسایل خارج....

 

این پست جالبیه

نظر یادتون نره...

هر خانه ای ظرفیت هایی برای انبار كردن وسایل خارج از انباری رسمی و شناخته شده دارد كه معمولاً به طور كامل و بهینه مورد استفاده قرار نمی گیرند. این فضاها را در خانه خود كشف و از آنها استفاده کنید:

از اختلاف سطح های باریك میان دو دیوار یا فاصله بین دیوارها برای ساختن یك رخت آویز زیبا استفاده كنید و لباس هایی را كه كمتر مورد استفاده قرار میگیرند در آنها انبار كنید.

در فاصله بین كف اتاق ها و كمدها، كشوهای باریكی بسازید كه برای قرار دادن اشیای شكستنی و با ارزش مانند سینیها و دیس های چینی مناسب باشند. حوله ها و ملافه ها و نیز لباس های زیر را نیز میتوانید در این كشوهای باریك بگذارید. این كشوها را می توانید به سادگی با فشار پا ببندید.

فضای خالی بالای كابینت آشپزخانه را تا سقف ادامه دهید. در بسیاری از آشپزخانه ها بخش بالای كابینت ها بدون استفاده رها می شود. می توانید بخشی از وسایل آشپزخانه را كه به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند در این كابینت اضافی جای دهید.

تعداد زیاد كتاب و مجلات بخصوص در خانه ها و آپارتمان ها می تواند مشكل آفرین باشد. اگر كمدهایی در خانه دارید كه از عمق مناسبی برخوردارند، می توانید قسمت عقبی آنها را با یك دیوار كاذب جدا كنید و به عنوان كتابخانه یا محل قرار دادن مجلات مورد استفاده قرار دهید.

فضاهای خالی مابین كابینت ها و نیز داخل آنها را با استفاده از وسایل مناسب تجهیز كنید تا از فضای موجود بیشترین استفاده عملی را كرده باشید. مثلاً به جای این كه ادویه را در ظروف تزیینی بریزید كه باید آنها را در كنار هم چید و در معرض نمایش گذاشت، می توانید از ظروفی استفاده كنید كه بتوانید آنها را روی هم بچینید. یا در مورد كابینتی كه در آن بشقاب ها و چنگال ها را قرار می دهید می توانید به جای چیدن آنها، از سبدهای تقریباً مسطح و نیز طبقه های كشویی استفاده كنید.

در مورد گوشه ها كه در اغلب موارد بلا استفاده رها می شوند می توانید از تجهیزات مثلثی شكل استفاده كنید و وسایل مورد استفاده روزمره مانند نمك پاش را در آنها بچینید.

از فضای زیر پله ها غافل نشوید و با استفاده از پرده های رنگین یا یك در ِ مناسب، از آنها برای انبار كردن وسایل، بخصوص مواد غذایی خشك مانند روغن و برنج استفاده كنید.

درباره شیوه بهره برداری فعلی خود از فضاهای موجود تجدید نظر كنید. آیا واقعاً نحوه چیدن مبلمان، اثاثیه و وسایل، بخصوص در آشپزخانه به بهترین شكل انتخاب شده است؟ در بسیاری از موارد با یك تجدید نظر ساده فضای بیشتری برای قرار دادن وسایل اضافی خود در سرتاسر منزل خواهید یافت.

كمدهای لباس را به عنوان مهمترین عنصر انبار كردن در خانه ها در نظر می گیرند. به جای اینكه در اتاق ها كمدهای كوچك بسازید، سعی كنید كمدهایی بسازید كه تا سقف ادامه داشته باشند و صد البته درهای آنها نیز به همان میزان مرتفع باشند. جاسازی كشوهای متعدد در سایزهای مختلف، ظرفیت كمدها را افزایش می دهد و نظم و ترتیب بیشتری ایجاد می كند. همچنین تمهیداتی بیاندیشید كه بتوانید در كمدها، وسایل بزرگ و حجیم مانند بالش ها را نیز جای دهید.

حالا دیگر نوبت پاركینگ است. وسایل و تجهیزات اتومبیل ها معمولاً جای زیادی می گیرند، با این حال حتماً خواهید توانست فضایی برای انبار كردن ابزار آلات ایجاد كنید. از كابینت های دست دوم می توانید برای این منظور استفاده كنید، اما هنگام نصب كردن توجه داشته باشید كه ارتفاع اتومبیلی كه در جوار آن پارك خواهد شد چقدر است. كابینت های دَردار مطلوب تر هستند چون به این ترتیب وسایل آن بر روی اتومبیل سقوط نخواهد كرد.

در بسیاری از خانه ها در انتهای راه پله ها یا در ابتدای آنها اتاق كوچكی تعبیه شده است كه برای انباری استفاده می شوند. اگر اشیای اضافی را به داخل آنها پرتاب كنید و آنها بدون نظم و ترتیب و روی هم انباشته شوند (مثل کمد آقای ووپی) یقیناً به زودی فضای داخل آن با وسایل شما كه به احتمال زیاد دیگر قابل استفاده نخواهند بود اشغال خواهد شد. اگر قفسه های كوچك در آنها تعبیه كنید و در كار انبار كردن وسایل، از نظم و ترتیب پیروی كنید احتمالاً همین فضای كوچك برای مدت های طولانی خواهد توانست نگرانی شما را برای یافتن مكان مناسب برای انبار كردن وسایل اضافی از بین ببرد.

سعی كنید به هنگام تهیه مبلمان و وسایل چوبی منزل از مواردی استفاده كنید كه دارای كشو یا كمدهای كوچك باشند. مثلاً اگر تختخواب فرزند شما دارای یك كشو در زیر و یك كمد كوچك در بالای آن باشد دیگر مشكل «ملافه ها را کجا بگذارم» نخواهید داشت.
طبقه بندی: طراحی و دکوراسیون ساختمان، 

تاریخ : شنبه 19 اردیبهشت 1388 | 09:54 ب.ظ | نویسنده : حسین فرجی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.