تبلیغات
زندگی همین الانه - پس انداز 52 هفته ای
روش های جدید پس انداز را
از این پس به شما خواهم گفت
 
پس انداز 52 هفته ای

یک سرمایه گذاری عالی برای زندگی

به ادامه مطلب بروید و از این برنامه برای زندگی
خود استفاده کنید.

برای شروع چه می‌توان کرد؟

اکنون زمان آن است که میزان پس‌انداز خود را ارزیابی کنید.

توصیه شده که برای رسیدن به بازنشستگی در زمان کم، شما باید 50 درصد از درآمد خود را پس‌انداز کنید. اما این کار برای بسیاری از افراد غیر ممکن است. این غیر ممکن به دلیل مخارج بالای زندگی و یا کمبود درآمد نیست بلکه بیشتر سختی فتح اورست در اولین تجربه‌ی کوهنوردی است. همانطور که گفتم بسیاری از مردم حتی یک میلیون تومان پس‌انداز هم ندارند.

برای نهادینه کردن عادت پس‌انداز می‌توان از یک برنامه‌ی 52 هفته‌ای استفاده کرد.

فرض کنید شما برای 52 هفته، به میزان شماره‌ی آن هفته پول پس‌انداز کرده و آن را در یک حساب روزشمار بگذارید. مثلا هفته‌ی اول هزارتومان، هفته‌ی سی‌ام، سی‌ هزار تومان و هفته‌ی آخر 52 هزار تومان. این پول ظرف یکسال به یک و نیم میلیون تومان می رسد.

پول  کمی است؟ شاید، ولی شما این پول را با نهادینه کردن یک عادت پس‌انداز کرده‌اید. با یک برنامه منظم یکساله و این بسیار ارزشمند است.

پول بیشتری می‌خواهید؟ می‌توانید با توجه به درآمد خود این پس‌انداز را با ضرب عددی در هزارتومان شروع کنید. مثلا از هفته ای دوهزار، پنج هزار و یا ده هزار تومان شروع کنید.

آیا سال تحویل امسال را به خاطر دارید؟ نزدیک به پنج ماه از آن زمان گذشته، به همین سرعت زمان می‌گذرد و بایستی با دست خود کاری کرد. منتظر کسی نمانید.

اگر فکر می کنید که برای مدت یک سال پول کمی است باید یاد آور شوم که مثلا یک میلیون در حساب داشته باشید بهتر از حساب صفر است. یک توصیه دوستانه بود. 

 
طبقه بندی: فرمول های پس انداز،  آرامش در زندگی، 
برچسب ها: پس انداز،  

تاریخ : پنجشنبه 23 مرداد 1393 | 10:06 ب.ظ | نویسنده : حسین فرجی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.