تبلیغات
زندگی همین الانه - اخبار جالب - ترین های جهان

ترین های جهان!!!!

خیلی جالبه حتماً بخونید...

ترینهای جهان!

۱ ) مرتفع ترین

مرتفع ترین پایتخت جهان شهر لاپاز، در بولیوی است. این شهر 12 هزار پا از سطح دریا ارتفاع دارد.

۲ ) بلندترین صدای جهان

بلندترین صدای جهان صدای گردش زمین به دور خودش می باشد و آنقدر شدید است که اگر ما بشنویم فورآ خواهیم مرد .

 

۳ ) زیبا ترین و بلند ترین ساختمانها

ساختمان های شهر نیویورک در کشور آمریکا، بزرگ ترین و بهترین ساختمان های جهان معرفی شدند.

 

۴ ) بلندترین کوه های جهان

عموما فکر می شود که بلندترین کوه های جهان در تبت قرار دارد .ولی اگر خاطرات مسافران به قطب جنوب برسی شود , آنان از کوه هایی صحبت کرده اند که بسیار بلندتر از اورست است .

 

۵ ) بلندترین بادگیر

بلندترین بادگیر در ایران در شهرستان ابرکوه در استان یزد قرار دارد.این باد گیر زیبا به صورت یک بادگیر بزرگ در پایین ویک بادگیرکوچکتر برروی آن می باشد.این بادگیر در خانه آقازاده قرار داردو
مربوط به عصرقاجار می باشد

 

 

۷ ) بلندترین طناب

برای مسابقات طناب کشی که در جشنواره سالانه ناهاسیتی ( در اوکیناوای ژاپن ) در اکتبر 1995 برگزار شد، طنابی به طول 172 متر و قطر 1/54 متر از الیاف گیاه برنج تهیه گردید. وزن این طناب عظیم الجثه 26/73 تن بود.

 

۸ ) بلندترین مجتمع آپارتمانی

ساختمان 100 طبقه موسوم به جان هنکاک سنتر در شهر شیکاگو، با 343/5 متر ارتفاع ، بلندترین مجتمع آپارتمانی در جهان به شمار می رود.

 

۹ ) بلندترین ساختمان بانک

ساختمان 72 طبقه فرست بنک تاور (First Bank Tower) بانک مونترال در شهر تورنتو در کانادا با 284/98 متر ارتفاع ، بلندترین ساختمان بانک در جهان است.

 

۱۰ ) بلندترین شمع

بلندترین شمع جهان در نمایشگاه استکهلم در سال 1897 به نمایش گذاشته شد که ارتفاعش 24/38 متر و قطرش 2/59 متر بود.

__________________

 

 

۱ ) عجیب ترین ناسزا-فحش

 می گویند روزی مسئول بخش فرهنگی سفارت بورکینافاسو در آفریقای جنوبی با سفیر آن کشور جرو بحث میکند و در نهایت سفیر, مسئول فرهنگی را با گفتن کلماتی مانند رذل و شوت علی بیرون می اندازد. وی نیز در زمان مناسب از روی بلندی یک سطل آب روی سفیر می ریزد.عجیب نیست؟- دوستی از شمال آفریقا .

 

۲ ) عجیب ترین نقطه جهان البته نظرات مختلف است ولی عده زیادی معتقدند که جزیره ماداگاسکار در شرق آفریقا عجیبترین جای جهان است چون 1- بسیاری از حیوانات و گیاهان دارد که در دیگر نقاط پیدا نمی شوند .تغییرات زمین شناسی و بیولوژی آن با دیگر نقاط جهان تفاوت اساسی دارد -کوه ها و دره های آن شکل های منحصر بفرد و عجیب و غریب دارد-قوانین مردم شناسی خاص خودش را دارد-البته آفریقائیان به آن لقب بهشت آفریقا داده اند -ابو مرجان از بورکینافاسو

 

۳ ) پرنده گویا پرنده نادری که لغات بسیاری میدانست طوطی نوک زرد خانم – ایرن پلس – انگلیسی بود . این پرنده از نوع ماده بود و 12 تصنیف کودکانه را از سر تا پایان بدون کمترین مکثی می خواند و 300 کلمه آموخته بود که با آن حرف میزد

 

 ۴عجیب ترین پستاندار عجیب ترین پستان داران روی زمین کانگورو ها هستند که بطور متوسط 2.64 متر قد دارند ، وزن آنها بالغ بر 90 کیلوگرم است . کانگورو بهنگام خطر در هر خیز 3.20 متر راه میپیماید.
با این همه یک نوع کانگورو قرمز وجود دارد که تا 12.8 متر میتواند بپرد . همانطوریکه میدانیم این حیوان میتواند نوزادان خود را در شکم مدتها حفظ کند.

 __________________

  .

۲ ) بد بخت ترین-خوش بخت ترین بد بخت ترین فرد کسی است که آخرت را به دنیای خود بفروشد و از او بدبختر کسی است که آخرتش را برای دنیای دیگران بفروشد - خوش بخت ترین فرد کسی است که با علم عمل کند -به کار خود اعتقاد داشته باشد و بقیه اش را شما بگویید -راستی نظر شما چیست.

 

۳ ) زیباترین قران ها زیبا ترین قران ها در کشور پاکستان تولید و ایجاد می شود .همه ساله مهمانان نمایشگاه قران از کشور پاکستان کارهای بسیار زیبایی می آورند . 

۴ ) بهترین بهترین پزشک ایرانی دکتر علی شیرزاد مقیم استرالیا شناخته شد.

 

 ۵ ) عمیق ترین نقطه زمین عمیق ترین نقطه زمین، گودال ماریانا در اقیانو س آرام قرار دارد و عمق آن، بیش از 11 کیلو متر است.

 

۶ ) زیرک ترین فرد زیرک ترین فرد آن است که بیشتر به یاد مرگ باشد و بفهمد که دنیا حتی در بهترین حالت آن موقتی است .
ضرب المثل عربی-


۷ ) اولین سفر به دو قطب دکتر پداک کری اهل امریکا، در 3 مه 1954 با یک هواپیمای سبک مدل " داکوتا " به قطب شمال سفر کرد. وی در 12 فوریه 1961 نیز سفری به قطب جنوب داشت .

 

۸ ) اولین مورد سوء قصد اولین مورد سوءقصد به جان یک انسان به 2،000 سال قبل از میلاد باز می گردد که شخصی قصد کشتن یکی از فراعنه مصر به نام آنومهات اول را داشته است .


__________________

 

۱ ) بالاترین رقم اجاره واحد مسکونی ـ تجاری رقم اجاره برای یک واحد مسکونی یا تجاری در ساختمان برج مانند کیوئی چو (Kioicho) در شهر آکاساکا ( در ژاپن) بیش از 17،000 دلار در ماه است و اجاره 10 ماه را نیز پیشاپیش مطالبه می کنند .

 

۲ ) بالاترین سرعت در مسابقات تی تی رکورد سرعت در پیست رقابت های تی تی 198/92 کیلومتر در ساعت است که جورج فوگاتری در 12 ژوئن 1992 به این رکورد دست یافت .

 

۳ ) بالاترین میزان طلاق با رقم 1،191،000، مورد طلاق در سال 1994 ( 4/6 نفر در هر 1،000 نفر ) ، امریکا دارای بالاترین میزان طلاق در جهان است. در سال 1988، حدود 2 درصد از کل زناشوییها در این کشور ، منجر به اختلاف و جدایی شد .

 
طبقه بندی: خبر های جالب، 

تاریخ : پنجشنبه 31 اردیبهشت 1388 | 04:36 ب.ظ | نویسنده : حسین فرجی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.